Saša Spačal (SLO)

Saša Spačal (SLO)

Saša Spačal se profiluje jako postmedální umělkyně, jejíž tvorba se orientuje na bio-art a s tím související výzkum živých systémů. Část její práce se odehrává na poli sound-artu. V posledních projektech se zaměřuje na kultivování hub, v jejichž ekosystémech hledá paralely pro lidskou společnost. Měla řadu výstav ve významných mezinárodních institucích, její práce byla zařazena do prestižních publikací. Saša Spačal se také v minulých letech několikrát představila českému publiku – např. v Galerii NTK, v galerii Školská 28 či GHMP. Žije v Ljubljani.

Saša Spačal vytvořila multimediální instalaci inspirovanou slavným Mendelovým skleníkem, v němž byly prováděny hybridizační pokusy. ÚLOŽIŠTĚ TOUŽÍCÍHO HYBRIDU je herbářem, malou muzejní expozicí ve tvaru zahradního skleníku, který je umístěn v zahradě vily Löw-Beer.

Ročníky

Brno Art Open 2022

Brno Art Open 2022

Pravidelná přehlídka uměleckých projektů ve veřejném prostoru Brno Art Open (BAO) je v roce 2022 věnována památce Johanna Gregora Mendela.

Veřejný prostor

Brno Art Open 2019

Brno Art Open 2019

Brno Art Open  Jsem závislý objekt 4.6.-11.8.2019 Galerie jsou svého druhu hájemství, kde se lze ve vztahu umělec-kurátor-architekt-instalátor…

Brno Art Open 2017

Brno Art Open 2017

Šestý ročník přehlídky Sochy v ulicích – BAO 2017 vymezený mottem „Báseň a pravda“ logicky navazuje na záměr předchozích ročníků rozvíjet…

Zavřít
Loading...