Jiří Y. Suchánek (CZE)

Jiří Y. Suchánek (CZE)

Jiří Y. Suchánek je vizuální umělec a působí také jako pedagog na Fakultě výtvarných umění v Brně. Výrazný představitel multimediálního umění s důrazem na zvuk a sound-artové experimenty. Suchánek s oblibou využívá alternativních (mimo-galerijních) výstavních příležitostí a instaluje svá interaktivní díla pod širým nebem, často v přírodním prostředí, někdy do prostorů veřejně přístupných jeskyní a podobně. Východiskem pro sound-artové kompozice mohou být také biologické skutečnosti či meteorologické jevy. Suchánkovým dalším (s tématem výstav souvisejícím) oborem je pěstování a šlechtění bonsaí.

Suchánek na bienále prezentuje rozměrnou interaktivní instalaci, která reaguje na změny větru a slunečního svitu. Levitující objekt je současně meteorologickou stanicí i hudebním nástrojem, na který „hraje vítr“. SONDA Y je upevněna na fasádu školy na ulici Jánské, ve které v roce 1865 Mendel poprvé veřejně prezentoval své převratné objevy.

Ročníky

Brno Art Open 2022

Brno Art Open 2022

Pravidelná přehlídka uměleckých projektů ve veřejném prostoru Brno Art Open (BAO) je v roce 2022 věnována památce Johanna Gregora Mendela.

Veřejný prostor

Brno Art Open 2019

Brno Art Open 2019

Brno Art Open  Jsem závislý objekt 4.6.-11.8.2019 Galerie jsou svého druhu hájemství, kde se lze ve vztahu umělec-kurátor-architekt-instalátor…

Brno Art Open 2017

Brno Art Open 2017

Šestý ročník přehlídky Sochy v ulicích – BAO 2017 vymezený mottem „Báseň a pravda“ logicky navazuje na záměr předchozích ročníků rozvíjet…

Zavřít
Loading...