VAŠULKA KITCHEN BRNO

18. 4. 2019 – 25. 4. 2019

Dům umění

Umělci

Komentovaná prohlídka pro veřejnost + Performativní zvuková akce Jakuba Krejčího

Nedávno otevřené Centrum umění nových médií Vašulka Kitchen Brno představí v komentované prohlídce umělce Woodyho a Steinu Vašulkovy, zakladatele newyorské The Electronic Kitchen. Dozvíte se o životě a díle Woodyho a Steiny, kteří patří k první generaci průzkumníků v oblasti analogového videa a jejich dlouholetá tvorba je bohatá na umělecké i kurátorské experimenty. Zároveň vás obeznámíme s dramaturgií Vašulka Kitchen Brno, která je věnována jejich uměleckému a filozofickému odkazu.


Performativní zvuková akce Jakuba Krejčího

Vašulka Kitchen Brno a Bastl Instruments představí aktuální tvorbu mediálního umělce Jakuba Krejčího. Krejčí se zabývá virtuální realitou v kontextu živé performance, pro kterou si staví a programuje vlastní nástroje. Mimo jiné vytváří imerzivní prostorové instalace (Dominium) nebo spolupracuje s hudebními projekty a festivaly jako live visual artist (Sky To Speak, Ba:zel, Festival Spectaculare).
Jakub Krejčí je mediální umělec zaměřený na video, zvuk, virtuální realitu a narativ. Zabývá se performancí a improvizací se živou elektronikou a zkoumá nové způsoby propojování obrazu, zvuku a textu. Vyrábí si vlastní hardware a software a hlavními nástroji, které používá, jsou PureData a Unity3D. Je absolventem magisterského studijního programu Centra pro audiovizuální studia (FAMU), a v současné době sídlí v Praze.


Dům umění

Malinovského nám 2

Brno

Vernisáž: 25. 4. 2019


Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.