Sigrún Harðardóttir
Permutace

20. 3. 2024 – 2. 6. 2024

Vašulka Kitchen Brno

Kurátor/ka

Jennifer Helia DeFelice, Viktória Pardovičová

Permutace

Sigrún Hardarðottír se dlouhodobě zabývá tématem Gaia a souvislostí mezi lidským jednáním a přírodními silami. Pro výstavní projekt Permutace autorka připravila multimediální instalaci propojující islandskou přírodu s terénním výzkumem města Brna a okolních lesů (obora Holedná v Jundrově nebo Soběšický les), který realizovala na podzim roku 2023.

Projekt Permutace představuje interaktivní multimediální instalaci koncipovanou jako dialog mezi dvěma kontrastními světy – Brnem, živým středoevropským historickým městem ležícím ve středu jižní Moravy, která je obklopená rozmanitou a pestrou vegetací a faunou, a na druhou stranu Islandem, zemí sopek, oceánů, gejzírů a vodopádů, jež může působit nehostinně. Instalace klade řadu otázek a tematizuje subjektivní prožívání reality, přičemž je dává do přímé konfrontace s obecně předpokládanými fakty vztahujícími se k chápání krajiny, přírody, stejně jako technologií.

Sigrún Harðardóttir (1954, Reykjavík) je islandská vizuální umělkyně, která se věnuje malbě, videu, soše a interaktivním multimédiím. Studovala na Islandské akademii umění a řemesel, na Rijksakademie v Nizozemsku a na Quebecké univerzitě v Montrealu. Sigrún patří k první generaci zkoumající médium videa. Na Islandské akademii vyučovala produkci a postprodukci videa, animace a interaktivního umění.

Web autorky: https://www.sigrunhardar.is/


Vašulka Kitchen Brno

Dominikánská 9

60200 Brno

Partneři

Artmap.cz

Artalk.cz

Kam v Brně

Artikl

Turistické informační centrum města Brna

Kdykde

vyletnik.cz

České galerie

Sponzoři

Ministerstvo kultury

Statutární město Brno


Zavřít
Loading...