SOMA

30. 5. 2019 — 6. 6. 2019

Umělci

Martin Talaga (cz/sk)

Fundamentálním prvkem představení je samotné lidské tělo. Ve vší své kráse a ošklivosti. Pohybový slovník představení je postaven na fyzických možnostech a hranicích. Co všechno je tělo schopné vyjádřit, kde jsou jeho limity? Jako kontrast k nedokonalému, ale živému tělu vystupuje rozebraná figurína, která – jakkoli dokonalá proporčně – navždy zůstane jen chladným kusem plastu bez duše.

Martin Talaga je tanečník, choreograf a performer v oblasti současného tance a fyzického divadla, zajímá se ale také o experimentální a vizuální díla a lidové tance. Během svých studií a profesionální kariéry měl možnost spolupracovat s různými choreografy, divadelními režiséry a soubory. Jako choreograf je autorem několika úspěšných inscenací – Žízně, SYNovial (ve spolupráci s Markem Zelinkou), BOI (ve spolupráci s Matějem Matějkou), FAUNUS, SOMA – za niž získal ocenění Objev roku a Taneční inscenace roku na festivalu Česká taneční platforma 2018.

Choreografie: MartinTalaga
Performeři: Radim Klásek, Anton Eliaš, Marek Menšík
Hudba: Myko
Světelný design: Karlos Šimek
Scénografie: Kateřina Soukupová
Fotografie: Petr Kurečka, Michal Hančovský

Vernisáž: 6. 6. 2019

Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.