QUOTE I

21. 3. 2018 — 20. 5. 2018

Dům umění

Umělci

Václav Kočí

QUOTE I

Součástí vstupní haly Domu umění je nově prostor pro obraz vybraného autora. Od 21. března do 20. květnato bude obraz QUOTE I Václava Kočího.

Nejnovější malba Václava Kočího navazuje volně na předchozí práce, v nichž autor s logickou a systematickou posloupností buduje obrazový systém formálně odkazující ke geometrické abstrakci. Plocha plátna je pojata jako horizontální struktura, tvořená variacemi předem stanovených geometrických znaků. Východiskem pro skladbu jednotlivých prvků není ale jako u neokonstruktivistů permutace nebo počítačový program, nýbrž literární text, který je kódován do obrazových elementů. Transpozice textu do struktury malby zbavuje výsledné dílo nahodilosti nebo svévolnosti kompozice. Přestože výchozí text není divákem čitelný a dešifrovatelný, je nedílnou konceptuální součástí malby.

Václav Kočí (*1981) absolvoval v roce 2006 ateliér malby III u Petra Kvíčaly na Fakultě výtvarných umění v Brně a v roce 2010 zde získal doktorský titul. Žije a pracuje v Brně, pravidelně organizuje letní kulturní akci Open studios Brno, zpřístupňující ateliéry současných umělců veřejnosti.


Dům umění

Malinovského nám 2

Brno

Vernisáž: 19. 3. 2018


Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.