Lina Dehťarjova (UA): Zakarpatská meziválečná architektura

2. 10. 2019 – 9. 10. 2019

Dům umění

O zajímavých souvislostech mezi českou a zakarpatskou moderní architekturou bude přednášet Lina Degtyaryova, badatelka z ukrajinského Užhorodu. Přednáška shrne výsledky jejího výzkumu, kterým se zabývala během dvouměsíčního rezidenčního pobytu v Domě umění města Brna. Přijďte si poslechnout, kteří architekti a jaké firmy mají společnou brněnskou (českou) a ukrajinskou stopu

Více informací zde https://www.bam.brno.cz/clanek/zakarpatska-mezivalecna-architektura-prednaska/520

Lina Dehťarjova je umělkyně a badatelka zaměřující se na dějiny architektury. Magisterský titul získala na Akademii umění ve Lvově, bakalářský v oboru designu má z Vysoké školy umění v Užhorodě. Spoluzakladatelka nevládní organizace Užhorodská moderna a stejnojmenného vzdělávacího a výzkumného online projektu (2016), vzdělávacího a památkářského projektu Zachraňte Užhorod, ad. Pravidelně se účastní se mezinárodních konferencí zaměřených na architekturu a ochranu kulturního dědictví a aktivně na nich vystupuje. Členka poradního sboru při odboru ochrany kulturního dědictví krajského úřadu. Spoluautorka návrhu na zařazení modernistické čtvrti Malyj Galagov na seznam uchazečů o zápis na seznam UNESCO. Je také autorkou projektu Užhorodský architektonický manuál, jehož vznik byl přímo inspirován Brněnským architektonickým manuálem.


Dům umění

Malinovského nám 2

Brno

Vernisáž: 9. 10. 2019


Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.