Yuki Higashino & Elisabeth Kihlström

22. 11. 2016 – 15. 1. 2017

Dům pánů z Kunštátu, G99

Kurátor/ka

František Kowolowski, Lenka Sedláčková

Yuki Higashino & Elisabeth Kihlström

Výstava švédské umělkyně Elisabeth Kihlström (1988) a Japonce Yuki Higashina (1984) navazuje na koncepci Galerie G99, založenou na prezentování mladých talentovaných autorů z České republiky i zahraničí. Autoři se potkali před čtyřmi lety ve Vídni a od té doby zde spolu žijí a tvoří – příležitostně fungují jako autorská dvojice, jindy tvoří svá díla samostatně, i když třeba v rámci jednoho výstavního projektu, jako je tomu v případě výstavy pro G99.

Yuki Higashino vystaví nové akrylové malby na plexiskle. Do prostorové hloubky převádí abstraktní malby pochybných autorů, jejichž fotografie si stáhl z internetu a ve photoshopu je převedl na cmykové rastry. Ironizuje tak současné bezduché epigonství gestických abstraktních maleb, jaké zdobí nemálo chodeb a kanceláří v institucích a na poloveřejných místech.

Ústředním tématem děl, která na výstavě prezentuje Elisabeth Kihlström, je fenomén mobilních telefonů, jež se v posledních letech stávají takřka součástí svých uživatelů – jsou prodloužením naší ruky a naší mysli, jsou nositelem našeho soukromého vnitřního prostoru, který skrze ně často neváháme otevírat na veřejnosti.

FB událost


Dům pánů z Kunštátu, G99

Dominikánská 9

Brno

Vernisáž: 21. 11. 2016

Partneři

Art+antiques

A2larm

Artmap.cz

Artalk.cz

Kam v Brně

Artikl

Kult

Brno Expat Centre

Sponzoři

Dům umění města Brna

Ministerstvo kultury

Statutární město Brno


Zavřít
Loading...