The New Dictionary Of Old Ideas

15. 5. 2018 – 15. 5. 2018

Dům pánů z Kunštátu

Tento týden pozvalo CCCC rezidenční program MeetFactory z Prahy. Představí projekt OPEN STUDIOS ON TOUR : The New Dictionary of Old Ideas.

Letos je celá polovina rezidenčního programu věnována The New Dictionary of Old Ideas, které by měly změnit způsob, jak uvažujeme o střední Evropě. Ve spolupráci s Domem umění v Brně pokračujeme a zaměřujeme se více na uměleckou produkci, na produkci znalostí a ateliérovou praxi.

Projekt One Word Glossary se týká jednoho termínu, který se často vyskytuje jako součást umělecké praxe. Pokusíme se jej zachytit a popsat s bizarním využitím formy televizních reality show. Ve spolupráci s Danielem Hüttlerem vytvoříme mapu slov, s jejíž pomocí můžeme umělecké praxi lépe porozumět.

… protože my všichni se nějakým SLOVNÍKEM zabýváme na denním základě, není rozhodně nutné zdůrazňovat, jak chabá a neadekvátní tato forma je.
Nakonec bez ohledu na to, kolik termínů a klíčových výrazů se pokusíme shromáždit a popsat, nikdy to nebude dost!

Naším největším nepřítelem jsou metafory. Tuto básnickou formu nemůžeme spolehlivě transformovat a měnit, takže je nesnadno zachytitelná a těžko se s ní dá dál pracovat. Jak konstatoval už Friedrich Nietzsche – za armádami metafor následují nové metafory, čímž vzniká stálý příliv významů, které se beznadějně snažíme uchopit a popsat.

Program:
10:00–17:00 One Word Glossary workshop

19:00 prezentace The New Dictionary of Old Ideas /
Lucia Kvočáková a Piotr Sikora, prezentace FKSE –
Studio of Young Artists Association Budapest /
Miklós Zsámboki

 

Prezentace je součástí projektu CCCC Daniela Hüttlera, který v G99 probíhá od 24.4. do 10.6. Pro další program sledujte http://cccirc.co


Dům pánů z Kunštátu

Dominikánská 9

Brno


Zavřít
Loading...