Stukav Brischko as intimity

9. 5. 2018 — 9. 5. 2018

Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99

CCCC vás zve na třetí výstavu v Dům umění města Brna: Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99 v rámci společného projektu Brno Artists in Residence a Meeting Brno. Výstava trvá do 20. května.

Centrum pro cirkulaci kybernetické kultury (CCCC) věří v přítomnost (a budoucnost) a nepohlíží na sebe jako na pouhého zpracovatele minulých událstí, i když jeho program sleduje danou linii historických milníků, ke kterým se odkazuje.

Třetím milníkem, který ovlivnil pobyt projektu CCCC v Domě umění města Brna, je rok 1945, datum "oficiálního" ukončení druhé světové války. Datum také předznamenává konfrontaci s velkými úkoly obnovy zdevastovaných míst, které byly zničeny v předchozích letech. Ve středoevropském kontextu bylo třeba vyhnout se přímému konfliktu za každou cenu, tedy "konfrontace" byla založena na obnoveném diplomatickém diskurzu.

Pro tuto příležitost CCCC pozvalo studenty z Vídně a Brna, aby se angažovali v mezinárodním rozpravě o způsobech učení se, výuky a také o tom co to znamená usilovat o život umělece v různých národních systémech.

Studenti z fotografického ateliéru na Vysoké škole uměleckoprůmyslové ve Vídni připravili výstavu svých děl, která vyplynula z kolektivního pokusu zaštítit jednotlivé umělecké projevy pod jednotný název. Fiktivní sousloví "Stukav Brishko" slouží jako ideální popis jejich prací, které vidíme bok po boku.

Studenti z ateliéru fotografie na FAVU v Brně jsou také pozváni k prezentaci svých děl na základě pracovní metodiky, kterou vyvinuli a následovali po celou dobu semestru – vytažení papíru z nádoby a přečtení posledního slova na konci věty: Fotografie jako. V tomto případě: Intimita.

Kaja Clara Joo

Hessam Samavatian
Paul Spendiér
Karim Eder
Mira Klug
Marie Yaël
Chucky Rm
Leni Stückler
Maria-Magdalena Ianchis & Fabienne Francoise Therese Hudec

 

Výstava je součástí projektu CCCC Daniela Hüttlera, který v G99 probíhá od 24.4. do 10.6. Pro další program sledujte http://cccirc.co


Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99

Dominikánská 9

Brno

Vernisáž: 4. 5. 2018


Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.