Omsk Social Club
S. M. I2. L. E - A Trip into Synesthesia

7. 9. 2022 – 30. 10. 2022

Dům pánů z Kunštátu, G99

Kurátor/ka

Anita Topínková

S. M. I2. L. E - A Trip into Synesthesia

UPOZORNĚNÍ: Součástí výstavy jsou světelné efekty, které mohou způsobit záchvat u osob citlivých na světlo.

Omsk Social Club je fluidní kolektiv založený v roce 2016 a působící v Berlíně. 

Používá herní strategie Live Action Role Play (LARP) a Real Game Play (RGP) k navození stavů, které by pro hráče a hráčky mohly být fikcí nebo dosud nežitou realitou. Herní designy Omsk Social Club zkoumají virtuální ega a populární zážitky, což dílům umožňuje stát se dematerializovanými hybridy moderní kultury, stejně jako jedinečnou osobní zkušeností každého účastníka. Omsk ve svých imerzivních RGP environmentech v minulosti představili prostředí a témata jako je subkultura otherkin, rave culture, survivalismus, catfishing, touha&oběť, pozitivní trolling, algoritmické strategie a decentralizované kryptoměny. 

www.punkisdada.com

S. M. I2. L. E – CESTA DO SYNESTEZIE

„Od roku 2025 celosvětově vzrostl zájem mladých lidí, kteří byli psychicky ovlivněni moderními elektronickými médii o experimenty s obřady S. M. I2. L. E. Jejich nervová soustava se totiž vlivem elektronických médií vyvinula natolik, že se už nezajímají o lineární drogy jako je alkohol, ale o nelineární experimentování s chemickými omamnými látkami, tranzem a duchovním putováním. Jejich cíle jsou různé, ale běžně se setkáváme s tím, že pátrají po stavech zvýšené inteligence, sociální intimity nebo praktikách vesmírné migrace a prodloužení života. Model, který používají, je svými uživateli obvykle označován jako S. M. I2. L. E.

Stručně řečeno, S. M. I2. L. E je pětihodinový obřad, jehož cílem je spojit všech sedm smyslů do jasnosti. Uživatelé často říkají, že během posledních 135 minut "je překonáno 18 bariér (tj. bariér srovnatelných se vznikem života, vynálezem jazyka nebo dosažením nesmrtelnosti), 13 z nich je překonáno během posledních 10 sekund." Těchto 18 rozšíření vědomí a síly je srovnatelných s přechodem z moře na souš nebo ze Země do vesmíru, nebo to alespoň tvrdí většina zkušených uživatelů.

Není to výlučné, ale každý jedinec potřebuje před vstupem do obřadu proof-of-stake, aby byla zajištěna tělesná spokojenost všech zúčastněných – i když jsou vřele vítáni i začátečníci. Belief Unlimited bude v Berlíně pořádat akci S. M. I2. L. E zaměřenou na průzkum lidské fluidity ve věku technologické přesnosti."

Nikdy nezapomínejte, že mysl se stáčí zpět ke zrodu času.

„Zen, speed, bio - 3 druhy výživy životního stylu."

Úryvek z článku s názvem "Za hranice politiky" nalezeného v berlínské hromadné dopravě, zdroj neznámý. Datum nálezu 7. října 2022

Text Noemi Purkrábkové a Jiřího Sirůčka

foto v náhledu: Mark Hunt aka Player Jack 17
fotografie výstavy: Polina Davydenko

Související


Dům pánů z Kunštátu, G99

Dominikánská 9

Brno

Partneři

Quatro print

Art+antiques

A2larm

Artmap.cz

Artalk.cz

Kam v Brně

Artikl

Turistické informační centrum města Brna

Kdykde

vyletnik.cz

České galerie

Sponzoři

Ministerstvo kultury

Statutární město Brno


Zavřít
Loading...