Reinhold Zisser (A)

5. 2. 2020 – 31. 3. 2020

Reinhold Zisser (A)

Reinhold Zisser je rakouský umělec, studoval filozofii, divadelní a filmovou vědu a média, a poté malbu na Univerzitě užitého umění ve Vídni.
Během několika posledních let je ústředním bodem prací Reinholda Zissera reflexe a prezentace vztahu mezi umělci a institucemi. Ve své práci chápe kurátorství a „systém umělecké instituce“ jako materiál k vytvoření uměleckých děl. Umělec vklouzne jako krab poustevník do nové ulity, kterou promění a opět opustí. Pro tuto parazitickou strategii infiltrace a vizualizace umělecké instituce jako formy používá Reinhold Zisser různé materiály a strategie. Jednou z nich byl opuštěný kostel, který objevil v roce 2015, místo, které symbolizuje kolektivní identitu víry, ale ve skutečnosti je jen prázdnou architektonickou skořápkou. Tento dřevěný kostel současně odkazuje k historickému okamžiku zničení stavby za 2. světové války. Tento materiál se stal tělem golema, oživeného znaky Notgalerie.
Reinhold Zisser nedávno získal stipendium od Rakouského státního fondu pro umění a stipendium od Nadace Otto Mauera. Vytvořil projekty jako např. Notgalerie, MUSOÄ (muzeum sociální estetiky), umělecký prostor Space LLLLLL a Kunstland Nord. Své práce vystavuje po celé Evropě. Reinhold Zisser rovněž pracuje na sérii nazvané „Mohl jsem být tebou“, ve které se profiluje jako malíř. Po každodenní konceptuální práci tráví umělec večery v ateliéru, kde pracuje na této sérii. Více informací lze najít na jeho webu reinholdzisser.com

Zavřít
Loading...