Marie Štindlová
Prsten na parkovišti

10. 1. 2018 – 18. 2. 2018

Dům pánů z Kunštátu, G99

Prsten na parkovišti

Výstava je výsledkem rezidentního pobytu autorky v Domě umění v rámci rezidenčního programu Brno Artists in Residence.

Marie Štindlová se narodila v roce 1990 v Praze, kde momentáně i žije a pracuje. Vystudovala na Fakultě výtvarných umění v Brně. Ve své práci uvažuje o možnostech textu ve výtvarném umění uplatněném často v kombinaci s architekturou. Je členkou skupiny TMA a spolu s Danou Balážovou a Markétou Filipovou se věnuje společné malbě fresek. Od roku 2014 je asistentkou kurátora Fotograf Gallery.
Více o umělkyni zde.

Marie Štindlová byla vybrána ve spolupráci s FaVU VUT v Brně pro tzv. „ateliér úspěšného absolventa“. Na rezidenčním pobytu v Domě umění je od začátku září 2017. Ateliér úspěšného absolventa má za úkol podpořit umělce na úplném počátku jeho kariéry. Po absolvování svých studií na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně dostává ateliér, rezidenční byt a stipendium, to vše po dobu šesti měsíců. Ve druhé polovině jeho pobytu je umělci v Galerii G99 uspořádána výstava, která má usnadnit jeho vstup na uměleckou scénu.

Výstava Marie Štindlové vychází z jejího dlouhotrvajícího zájmu o tvorbu textů a možností jejich uplatnění v kombinaci s uměleckými instalacemi. Pro usazení textu do formátu výstavy tentokrát autorka volí kresbu na plátna velkých rozměrů, kterými předěluje prostor. Opakující se objekty na kresbách – koule, kužel, trubice – nás odvádějí od reálného světa k fantaskní, tajemné atmosféře klidu a nehybnosti. Neskutečné a snové objekty vznášející se například nad zamrzlým oceánem zvou návštěvníka ke vstupu na „scénu“ výstavy, aby se ztrácel a bloudil v trojrozměrném metafyzickém prostoru.

Rezidenční pobyt umělkyně se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky.

Doprovodný program

Prsten na parkovišti

Prsten na parkovišti

9. 1. 2018

Marie Štindlová

út – ne 10 – 18 h

Dům pánů z Kunštátu, G99


Dům pánů z Kunštátu, G99

Dominikánská 9

Brno

Vernisáž: 9. 1. 2018

Partneři

Art+antiques

A2larm

Artmap.cz

Artalk.cz

Kam v Brně

Turistické informační centrum města Brna

Sponzoři

Ministerstvo kultury

Statutární město Brno

FaVU VUT v Brně


Zavřít
Loading...