Kristina Günther-Vieweg

1. 5. 2017 – 31. 5. 2017

Kristina Günther-Vieweg

Německá herečka, zpěvačka, hudebnice a recitátorka se narodila v roce 1977 na saské straně Krušných hor a dnes žije v Porúří. Studovala historii, filosofii a germanistiku na berlínské Humboldtově univerzitě a absolvovala hereckou školu v Berlíně-Charlottenburgu. V letech 2000 až 2005 byla součástí ansámblu Theater Neustrelitz, později herečka a recitátorka na volné noze vystupující v Německu i zahraničí. V roce 2013 spolu s Lydií Starkulla und Antje Hobucher založila divadlo ensemble peripher. Od sezóny 2015/ 2016 je dramaturgyní v dětském divadle Lutz při theater hagen, na jehož prknech vystupuje také jako herečka. Na rezidentním pobytu v Brně se zapojí do příprav a posléze provedení interaktivní česko-německé divadelní hry Schauspiel, jejímž autorem je režisér Jiří Honzírek.

Kristinu Günther-Vieweg můžete ve hře Schauspiel vidět v neděli 21. května 2017 a ve čtvrtek 25. května 2017. Více informací naleznete na stránkách Divadla Feste.

Pozvánka na Schauspiel od Kristiny Günther-Vieweg ve videu zde.

Pobyt umělkyně se koná ve spolupráci s festivalem Meeting Brno, je podporován Ministerstvem kultury ČR, a vystoupení jsou součástí oslav Česko-německého kulturního jara.

Zavřít
Loading...