Lektorská prohlídka
Ester Krumbachová

1. 3. 2022 17:00 – 18:00

Dům umění

Ester Krumbachová

Vzhledem k velkému zájmu, který je o komentované prohlídky výstavy Ester Krumbachová, přidáváme v úterý 1. března od 17 hodin lektorskou prohlídku pod vedením Romany Horákové.

Monografická výstava představuje doposud komplexně nezveřejněnou pozůstalost Ester Krumbachové, významné režisérky, scénáristky, spisovatelky, výtvarnice a návrhářky filmových a divadelních kostýmů. Krumbachová se jako výtvarnice podílela na mnoha výrazných filmech české nové vlny (Démanty noci, Sedmikrásky, Valérie a týden divů, Ucho ad.). V roce 1970 natočila svůj jediný autorský film Vražda Ing. Čerta. Po roce 1972 měla zakázáno podílet se na celovečerních filmech i na televizní tvorbě. Zákaz přístupu do Barrandovských studií porušila v roce 1983, kdy s Věrou Chytilovou spolupracovala na filmu Faunovo velmi pozdní odpoledne. Po roce 1990 se opět k filmu mohla vrátit, její poslední prací byla dramaturgie, výtvarná scéna a kostýmy pro film Marian (1996).

Na výstavě je představeno široké spektrum původního materiálu, fotografie i ukázky z filmů, na kterých se Ester Krumbachová podílela. Tyto artefakty jsou doplněny o performance, kurátorské projekce a intervence současných umělců a umělkyň, kteří se dílem Ester Krumbachové inspirují.


Dům umění

Malinovského nám 2

Brno


Zavřít
Loading...