Zvuková performance Johna Richardse a Olivera Torra
Dirty Electronics & Oliver Torr & co

11. 10. 2022 20:00 – 21:00

Vašulka Kitchen Brno

Dirty Electronics & Oliver Torr & co

Zvuková performance umělců, hudebníků a sound designérů Johna Richardse a Olivera Torra. Dvojice k sobě v rámci performance přizve další brněnské umělce a nadšence zvuků a hluků, aby společně vytvořili jedinečné hudební dílo. Tato zvuková performance bude z velké části improvizovaná a vznikne speciálně pro prostory Vašulka Kitchen Brno.

John Richards / Dirty Electronics je zvukový umělec a mimořádně zajímavá osobnost. Napsat o něm, že je důležitou postavou experimentální hudební scény je vlastně hodně matoucí. Zkoumá elektroniku a zvuky v jejich syrové podobě, staví a vyvíjí nástroje z nalezených věcí, je renomovaným hudebním skladatelem. Jeho nástroje jsou statement, jeho koncerty nečekaně silné performance. Pohybuje se zcela suverénně jak ve světě akademickém, tak na mezinárodní DIY scéně. Jeho práce posouvá a zamlžuje hranice mezi hudbou, performativním uměním, elektronikou a grafickým designem, často má jeho interdisciplinární tvorba také sociálně-kritický rozměr. Jako teoretik píše o elektronické a post-digitální hudbě a jejich aspektech. Je autorem řady textů o praktikách DIY, o performance elektronické hudby a objektově orientovaných, materiálních přístupech ve vztahu ke zvukovému umění.

Oliver Torr je hudebník, sound designér a nomád, který se s jistotou pohybuje v evropském prostoru na ose Berlín-Praha-Atény. John Richards si ho vybral jako producenta svojí příští desky.

Koordinátorem tohoto projektu je Ondřej Merta.

Více o Dirty Electronics najdete na webu / https://www.dirtyelectronics.org/ 

Odkaz na video z performance Sacrificial Floors / https://vimeo.com/359482714 


Vašulka Kitchen Brno

Malinovského náměstí 2

60200 Brno


Zavřít
Loading...