Video
Bohuslava Olešová: Žízeň nekonečna

"Člověk, když se tady narodí, tak je strašně zvědavý. Takže počátek byl takový, že jsem tady na to zírala a posléze jsem objevovala neobjevitelné." Tak Bohuslava Olešová uvádí video, které představuje nejen její výstavu Žízeň nekonečna, ale i její tvorbu obecně.

Bohuslava Olešová se ve své tvorbě dlouhodobě zabývá cykly obrazů, kreseb, prostorových instalací, site-specific projektů a akcí, které zrcadlí vše prostupující energie, vztahy mezi životem na zemi a pozicí člověka v kosmu. Právě jeden z těchto rozsáhlých cyklů, Žízeň nekonečna, dal název výstavě v Galerii Jaroslava Krále. Prolínající se časové a dějové linie autorka ve svých dílech interpretuje vrstvením barevných ploch a kresebných zásahů – starší a nové vrstvy barvy se prolínají stejně, jako se lidská minulost prolíná s přítomností. Následným prořezáváním barevné vrstvy jsou naznačovány nejrůznější skryté děje i tajemství. Barevná symbolika navíc umocňuje ideové poselství díla.

Výstava potrvá od 4. srpna do 3. října 2021 a její součástí je i venkovní instalace Odnikud nikam před hlavním vstupem do Domu umění.

Související

Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.