Video
Anna Hulačová: Eating Planet

Sochařka Anna Hulačová ve videorozhovoru představuje soubor soch a sousoší, který vznikl pro výstavu Eating Planet. Kromě významového rozměru osvětluje například také důvody, proč se ve své tvorbě rozhodla zaměřit právě na beton.

Anna Hulačová získala v českém i mezinárodním prostředí současné umělecké scény jedinečné postavení díky svému svébytnému autorskému přístupu k médiu figurálního sochařství. Používání tradičních, řemeslných postupů spolu s odkazy k lidové tvorbě, spiritualitě nebo k meziválečným modernistickým uměleckým stylům přetváří do osobité umělecké výpovědi, která oslovuje svou sdělností a přístupností.

Na výstavě v Procházkově síni představí nejnovější soubor soch a sousoší, který reflektuje problematiku současného stavu zemědělství, prohlubování ekologické a environmentální krize a stavu odcizení mezi člověkem a půdou. Stylizované lidské postavy zbavené individuálních rysů se propojují se stroji, které obsluhují, a srůstají do nového hybridního celku. Výstava proběhne ve zkráceném termínu od 4. srpna do 19. září 2021, jelikož po jejím skončení se sochy přesunou na bienále Art Encounters do Rumunska.

Související

Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.