Anna Hulačová: Eating Planet (teaser)

Od 4. srpna přivítá Dům umění města Brna tři nové výstavy - Ostatní se nemění Jaromíra Novotného, Eating Planet Anny Hulačové a Žízeň nekonečna Bohuslavy Olešové. Ještě než se budou návštěvníci moci na připravené expozice dojít podívat osobně, přinášíme vám ochutnávky toho, na co se můžete těšit. Výstavy budou zahájeny společnou vernisáží v úterý 3. srpna 2021 v 18 hodin.

Anna Hulačová získala v českém i mezinárodním prostředí současné umělecké scény jedinečné postavení díky svému svébytnému autorskému přístupu k médiu figurálního sochařství. Ve své práci používá tradiční materiály – dřevo, vosk nebo keramiku – ale také beton, který pro ni představuje symbol civilizačního nebo městského folklóru. Používání tradičních, řemeslných postupů spolu s odkazy k lidové tvorbě, spiritualitě nebo k meziválečným modernistickým uměleckým stylům přetváří do osobité umělecké výpovědi, která oslovuje svou sdělností a přístupností.

Na výstavě v Procházkově síni představí nejnovější soubor soch a sousoší, který reflektuje problematiku současného stavu zemědělství, prohlubování ekologické a environmentální krize a stavu odcizení mezi člověkem a půdou. Stylizované lidské postavy zbavené individuálních rysů se propojují se stroji, které obsluhují, a srůstají do nového hybridního celku. Výstava proběhne ve zkráceném termínu od 4. srpna do 19. září 2021, jelikož po jejím skončení se sochy přesunou na bienále Art Encounters do Rumunska.

Související

Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.