MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Brněnská muzejní noc
VDIFF - komentovaná prohlídka + performance

Dům pánů z Kunštátu
Dominikánská 9, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h

18.5.2019 19:30 – 00:00

19 h Galerie G99 - představení programu Brno Artists in Residence + komentovaná prohlídka výstavy CONSTANT RENDERING s kurátorkou Martou Fišerovou Cwiklinski

19:30: Komentovaná prohlídka výstavy VDIFF s jejím kurátorem Milanem Mikuláštíkem představí tvorbu 14 zúčastněných autorů a přiblíží okolnosti vzniku vystavených děl.
20.30: Performence ve výstavě – Trojice autorů - Patrik Kriššák, Roel van der Linden i Julius Reichel - se účastní výstavy VDIFF a dlouhodobě představuje tři odlišné přístupy k malovanému obrazu. Spojujícím elementem plánovaných performancí je aktualizace romantického modelu uměleckého tvůrce (jak v ironické, tak ve vážné rovině) a současně popularizační snaha přiblížit malířskou tvorbu širokému publiku.
Názorná prezentace práce Patrika Kriššáka, který "vynalezl" vlastní experimentální malířskou techniku (při níž otáčí obrazy vzhůru nohama) a představí ji publiku. Nizozemský umělec Roel van der Linden bude zdarma malovat (a rozdávat) maloformátové rychloportréty zájemců z řad návštěvníků.
Live malířská performance Juliuse Reichela bude reagovat na technologické výzvy současné společnosti.

OBRÁZKY

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT