MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

SŠUD v Brně
Studentský design 2016
23.3. – 7.4.2016

Dům pánů z Kunštátu
Dominikánská 9, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vstupné: 80/40 Kč
Vernisáž: 23.3.2016

Grafické řešení: SŠUD v Brně

Studentský design 2016 – soutěž  pro žáky a studenty středních a vyšších odborných škol odehrávající se v pěti kategoriích: produktový design, grafický design, oděv, sklo, multimédia. Ve velké většině se jedná o práce absolventské, maturitní, příp. klauzurní. Vystavené práce jsou tak přehlídkou úrovně středních uměleckých škol celé republiky. Pořádá Střední škola umění a designu v Brně.

Brno se v této době stává místem, kde se schází designérské práce, které v předchozím roce „spatřily světlo světa” většinou na středních a vyšších odborných uměleckých a uměleckoprůmyslových školách. Práce, které školy do soutěže přihlásily, reprezentují tak nejen je, ale také úroveň středoškolského uměleckého vzdělávání v oblasti grafického a produktového designu, designu oděvu a výrobků ze skla a také z novější odrůdy designu – multimediální tvorby. 185 přihlášených prací, rozdělených do pěti kategorií, odlišených na popiskách různou barvou, posoudí celkem 41 odborných učitelů v pěti komisích ze škol, které zmíněný obor vyučují déle než 10 let (v případě multimédií 5 let). Vítěz získá ocenění Grand Prix, dalších 29 prací, na základě pořadí určeného porotou, si zajistí ocenění Laureát Studentského designu 2016. Současně mohou, během trvání výstavy, hodnotit vystavené práce i návštěvníci. Hlasovací tabule pro lepení bodů budou rozmístěny v expozici. Na závěr výstavy mají ředitelé uměleckých škol, kteří přijedou do Brna na zasedání Asociace, možnost udělit jedné práci Cenu Asociace.

Výstavu výrazně uvádí grafický motiv jednoho z učitelů „Šuřky“ Mgr. Michala Žižky, kde písmeno „D” navazuje na chytrý a úsporný vizuální směr, započatý během loňského pořádání této soutěže v Ostravě. Tentokrát z písmena „D” vytvořil autor jakýsi dok, či přístav, kam se sjíždějí všechny studentské práce a vystaví se nejen veřejnosti, ale také vzájemné konfrontaci. “Abychom zdůraznili místo letošního konání přehlídky, oblékli jsme velké „D” do typicky brněnské barevnosti. Uvnitř velkého červeného „D” je organické písmeno „S”, které lze číst také jako „studentské umělecké střevo”, bez kterého (jak se jistě s kolegy učiteli shodneme) by to opravdu nešlo,” říká autor.

Z pověření Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky tuto akci uspořádala Střední škola umění a designu a Vyšší odborná škola Brno, příspěvková organizace.

Fotografie z expozice můžete najít zde.

Hlasování veřejnosti můžete sledovat zde.

 

OBRÁZKY

DOPROVODNÝ PROGRAM

TISKOVÁ ZPRÁVA POZVÁNKA

SPONZOŘI

Ministerstvo kultury Město Brno SPP Art+antiques A2 Artmap.cz Artalk.cz Kam v Brně Artikl Kult Dnes SŠUD v Brně

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT