MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Nina Grúňová
Immortal Bouquet
12.12. – 13.1.2019 18:00

Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99
Dominikánská 9, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vernisáž: 11.12.2018 17:00

Kurátor: František Fekete
Grafické řešení: Karel Bařina

Motiv opuštěného zahradnictví se v tvorbě Niny Grúňové objevuje delší dobu z několika důvodů. Je to fascinace vizuálními kvalitami opuštěných a zchátralých objektů, v nichž nacházíme degradaci, ale zároveň i bujení nových forem života, a také spojitost s autorčiným osobním životem.
Zahradnictví v sobě kromě osobní historie nese i problematiku vztahu „přirozeného“a kulturního. Květina je tradiční komoditou, jež na sebe váže spletité estetické, společenské i ekonomické významy. Opuštěné zahradnictví bylo královstvím vykořeněných rostlin podléhajících zakořeněným kulturním zvykům. Nyní je královstvím antropofytů – rostlin, které se přizpůsobily místu, na němž byly vysazeny lidmi. Poté, co lidé odešli, si znovu sjednávají kontrolu bujením skrze kulisy architektury.

Nina Grúňová (1990) je absolventkou malířského ateliéru Luďka Rathouského na brněnské Fakultě výtvarných umění a nyní dokončuje svá druhá magisterská studia na FAMU v oboru Audiovizuální studia. Pobyt autorky je společným programem FAVU a Domu umění – rezidence pro absolventa fakulty.

OBRÁZKY

DOPROVODNÝ PROGRAM

11.12.2018 - Vernisáž

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Dům umění města Brna Ministerstvo kultury SPP Go Out Art+antiques A2 Artmap.cz Kam v Brně Artikl

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT