MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Áron Kútvölgyi-Szabó
Dezinformační vzorce
13.9. – 14.10.2018

Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99
Dominikánská 9, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vernisáž: 12.9.2018 18:00

Kurátor: Marta Fišerová Cwiklinski

Žijeme v době postfaktické, kdy fakta přestala platit. Psát a říkat se může téměř cokoli, aniž by autor za svůj nepravdivý nebo klamavý projev nesl větší odpovědnost. Smutné je, když takové jednání spatřujeme u politických autorit. A ještě horší je, pokud veřejnost takové jednání kvituje s povděkem (zejména odpovídá-li jejímu vkusu) a nechává se unášet na vlnách sladké nepravdy.
Áron Kútvölgyi-Szabó se ve své práci zabývá lidským vnímáním, uvažováním nebo nejasností obrazových zdrojů. Na paralelní existenci alternativních faktů reaguje i v nových dílech pro výstavu v Galerii G99. Divák se setkává s opticky nejasnými obrazy i s instalací, mnohovrstevnatou jak po obsahové, tak i po formální stránce.

Áron Kútvölgyi-Szabó se narodil v roce 1985 v maďarské Budapešti. Po čtyřletém studiu humanitních věd (dějin umění a filozofie) nakonec získal diplom na katedře sochařství Fakulty hudby a vizuálního umění Univerzity v Pécsi. Žije a pracuje v Budapešti. Áron pobýval celé léto v Brně v rámci programu Brno Artists in Residence v Domě umění města Brna.

OBRÁZKY

DOPROVODNÝ PROGRAM

TISKOVÁ ZPRÁVA POZVÁNKA

SPONZOŘI

Dům umění města Brna Ministerstvo kultury Město Brno SPP

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Go Out A2 Art+antiques Artmap.cz Artalk.cz Kam v Brně Artikl Railreklam Turistické informační centrum města Brna Univerzitní kino Scala

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT