MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

VAŠULKA KITCHEN BRNO OPENING

Dům umění
Malinovského nám. 2, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h

30.10.2018 18:00 – 00:00

Dne 30.10. 20108 proběhne slavnostní otevření Vašulka Kitchen Brno, Centra umění nových médií, které bude sídlit v čerstvě zrekonstruovaných prostorách Domu umění na Malinovského náměstí 2.


Zahájení se osobně zúčastní Steina a Wooody Vašulkovi, kteří kvůli této příležitosti přiletí z USA, ředitel Centra umění a médií v Karlsruhe Peter Weibel, ale také Michael Bielický a Kamila Richter, jejichž velkoformátové video se bude promítat v rámci zahajovacího programu.
Program doplní vystoupení brněnského hudebního seskupení Bastl Instruments a na něj bude navazovat další pestrý hudební program.
Těšíme se na Vás ve Vašulka Kitchen Brno!

Woody Vašulka je brněnský rodák, který v roce 1971 založil v New Yorku experimentální prostor The Kitchen, podhoubí pro vznik průkopnických děl video artu a umění nových médií. Proslulá newyorská The Kitchen Woodyho Vašulky se stala inspirací pro vytvoření unikátní platformy mezinárodní umělecké tvorby z oblasti nových médií pracujících s nejnovějšími technologiemi v českém prostředí.

Kulturní a badatelské centrum Vašulka Kitchen Brno v Domě umění se bude podílet na uchování a prezentaci jedinečné video knihovny a digitálního archivu díla manželů Vašulkových. Současně bude rozvíjet diskuzi o podobě umění nových médií a vystavovat je. Archiv Vašulkových obsahuje záznamy a dokumenty vztahující se ke klíčovým raným experimentům a dílům v oblasti nových médií, která dnes představují jednu z dominantních strategií současného umění. Jeho zřízení a zpřístupnění veřejnosti znamená důležité obohacení kulturního dědictví jak pro Brno i pro celou Českou republiku.

 

www.vasulkakitchen.org

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT