MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Rozhněvaná planeta 2: Operace pokračuje
25.4. – 10.6.2018

Dům pánů z Kunštátu
Dominikánská 9, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vernisáž: 24.4.2018 18:00

Kurátor: Milan Mikuláštík, Milan Kreuzzieger

Vystavující umělci a umělkyně: Lörinc Borsos, Radovan Čerevka, Juraj Dudáš, Jan Kadlec, Alexej Klyuykov a Vasil Artamonov, Milan Kohout, Jan Jakub Kotík, Bjørn Melhus, Michaela Mildorfová a Barbora Šimonová, Jarmila Mitríková a Dávid Demjanovič, Lexa Peroutka a Nongkran Panmongkol, Martha Rosler, Vladimír Turner, Ivan Vosecký, Martin Zet

Mezinárodní výstava se zaměří na geopolitické, interkulturní, ekologické a sociální konflikty, které se staly a stávají klíčovým tématem veřejného diskursu v době, kdy se ve zvýšené míře soustřeďuje pozornost na jejich lokální ohniska, ale mluví se i o nárůstu nebezpečí rozpoutání nové globální války. Výstava se snaží prostřednictvím současného umění ukázat širší kontext konfliktů i jejich zprostředkování cestou médií a obrazů, přičemž se nechce vyhýbat kritickým přístupům a diskusím o různých projevech a podobách násilí. Autoři koncepce vycházeli z předpokladu, že na většinu současných konfliktů je třeba nahlížet spíše z kosmopolitní (globální i lokální) perspektivy, než jen z úrovně vztahů mezi národními státy.

Výstava Rozhněvaná planeta 2: Operace pokračuje navazuje na expozici Rozhněvaná planeta, která vznikla v roce 2017 v rámci spolupráce Národní technické knihovny a Akademie věd ČR. Autoři koncepce jsou kurátoři Milan Mikuláštík (Národní technická knihovna) a Milan Kreuzzieger (Centrum globálních studií, AV ČR).

Výstava a doprovodné programy jsou realizovány ve spolupráci s výzkumným programem: „Globální konflikty a lokální souvislosti“ Strategie AV21 (Akademie věd ČR). 

OBRÁZKY

DOPROVODNÝ PROGRAM

24.4.2018 - Vernisáže výstav
19.5.2018 - Brněnská muzejní noc
24.5.2018 - Komentovaná prohlídka
24.5.2018 - Projekce filmů a diskuse
31.5.2018 - Filmová projekce
6.6.2018 - Diskuse

TISKOVÁ ZPRÁVA POZVÁNKA FOTOGRAFIE

SPONZOŘI

Ministerstvo kultury Město Brno SPP

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

A2

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Go Out Art+antiques Artmap.cz Artalk.cz Kam v Brně Artikl Turistické informační centrum města Brna Univerzitní kino Scala

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT