MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Je to tak, jak se vám to zdá | It Is As You Think It Is
15.11. – 30.12.2017

Dům pánů z Kunštátu
Dominikánská 9, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vernisáž: 14.11.2017 18:00

Kurátor: Monika Szewczyk

Autoři: Wojciech Bąkowski, Alicja Bielawska, Piotr Bosacki, Pawel Bownik, Diana Lelonek, Piotr Łakomy, Gizela Mickiewicz, Witek Orski, Janek Simon, Iza Tarasewicz

Prezentace dnes již etablovaných polských umělců střední generace, jejichž tvorba se pohybuje v intencích křehké abstrakce a jemných asociativních prvků skutečnosti. Odkazuje ke snovým prvkům, vzbuzujícím otázky po charakteru reality.

Tematický obsah výstavy definuje neslučitelnost našeho vnímání reality k ní samotné. O realitě přemýšlíme jako o něčem objektivním, co je nezávislé na nás, o něčem, co má své místo a odehrává se okolo nás, o něčem, na čem se sami podílíme a co se snažíme změnit, ale co je obecně mimo nás a nad námi. Kromě toho platí, že realitu vnímáme subjektivně, vzdáváme se její interpretace, to znamená, že není v souladu s objektivními hodnotami. Když je konfrontujeme s naším pozorováním, vidíme, jak velmi jsou odlišné. Dokonce i když se podíváme na jednoduché, zjevné objekty, vnímáme je svým individuálním způsobem, natož pokud jde o složité jevy a procesy "chápání světa". Tato různorodost pohledu je sama o sobě fascinující a obohacující, ale zároveň jde o složitý proces, v němž nelze dosáhnout dohody.

OBRÁZKY

DOPROVODNÝ PROGRAM

14.11.2017 - Vernisáž výstav
23.11.2017 - Komentovaná prohlídka

TISKOVÁ ZPRÁVA POZVÁNKA FOTOGRAFIE

SPONZOŘI

Dům umění města Brna Ministerstvo kultury Město Brno SPP

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Art+antiques Artmap.cz Artalk.cz Kam v Brně Artikl Turistické informační centrum města Brna

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT