MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Natalia Dominguez Rangel
IZOTROPIE
27.9. – 29.10.2017

Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99
Dominikánská 9, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vernisáž: 26.9.2017

Kurátor: Tereza Záchová

Natalia Dominguez Rangel (*1981) narozena v Bogotě, od roku 2003 žije a pracuje v Amsterdamu. Skladatelka a sound umělkyně, absolventka magisterského studia na Conservatorium v Amsterdamu. V roce 2009 se stala laureátkou ceny pro skladatele Tera de Marez Oyensprijs. Své zvukové instalace propojuje v reakci na specifická místa v dominanci s architekturou či ve spolupráci s jinými autory – spisovateli a vizuálními umělci.

Výstava reflektuje tíživou akustiku celého galerijního prostoru G99. Autorka daný problém reflektuje z hlediska prostoru a heterogenity času, který se nenápadně proměňuje na abstraktní až relativní formu. Autorka skládá speciální zvukové vlnění prohlubující složitost časového uspořádání v galerijním prostoru. Zvuk se stává počátkem určité rány nebo něhy. V návaznosti na první místnost zvukového smogu vytváří v druhé místnosti kontrast, tzv. prázdný prostor – vakuum. Několik linoucích se vysokofrekvenčních zvuků doléhajících na naše fyzická těla se tak rázem promění v naprostý asketismus a sterilnost prázdného prostoru. „Zvuko-prázdný“ experiment tak diváka donutí vnímat jiným způsobem než skrze oči, na které jsme zvyklí.

Ukázka ze zvukové instalace k poslechu zde.

Výstava je výsledkem rezidentního pobytu autorky v Domě umění v rámci rezidenčního programu Brno Artists in Residence. Více o umělkyni zde.

Rezidenční pobyt umělkyně se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky.

http://nataliadominguezrangel.com

 

OBRÁZKY

DOPROVODNÝ PROGRAM

TISKOVÁ ZPRÁVA FOTOGRAFIE

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

A2 Art+antiques Artmap.cz Artalk.cz Kam v Brně Artikl Turistické informační centrum města Brna

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Ministerstvo kultury Město Brno SPP

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT