MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Silvina Arismendi: RAK ON TUR
20.11. – 18.1.2015

Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99
Dominikánská 9, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vernisáž: 19.11.2014

Kurátor: František Kowolowski

„Rak on tur“ představuje řadu prací, které vznikly na základě zkoumání různých materiálů. Ve všedním a nenápadném gestu autorka přetváří předměty každodenního života a zasazuje je do jiných situací a uspořádání. Pokouší se hledat a vytvářet řád v neustálém opakování a časově náročném přeskupování formálních možností materiálu. Z obsesivního opakování vzniká ustálený systém, který je pro ni jedinečný. Arismendi se zaměřuje na odhalení procesu vzájemného komentování obsahu díla a jeho provedení. V instalacích se odráží akceptace průběhu vznikání díla, ať se ve výsledku jedná o triumf či nikoli.

Jedno z děl Silviny Arismendi na výstavě tematizují vesmír, produkt měřitelných svazků, pohybu a vlnové délky světla. Stěny galerie pokrývá geometrickými strukturami. Převládá u ní neutuchající výzkum materiálů, které následně transformuje do nových tvarů a významů. Arismendi přetváří nesčetné množství předmětů¸ které získává z každodenního života, a zpracovává je surrealistickým způsobem. Předměty spojuje ve známé konfigurace těles, pohybu a struktur, vše v blažené primární barevnosti.

Silvina Arismendi se narodila v roce 1976 v Montevideu v Uruguai. V roce 2000 získala stipendium na studium v České republice. Akademii výtvarných umění v Praze absolvovala v roce 2007. Od roku 2003 vystavovala jak v evropských městech, tak v Latinské Americe. V roce 2007 založila galerii Parásito, která je platformou pro kulturní výměnu mezi zeměmi Latinské Ameriky a střední a východní Evropy. V současné době žije a pracuje v New Yorku / USA.

OBRÁZKY

DOPROVODNÝ PROGRAM

TISKOVÁ ZPRÁVA

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT