MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Adam Hejduk, Pavlína Firic
Studenti FaVU
20.1. – 29.1.2017

Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99
Dominikánská 9, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vernisáž: 19.1.2017

Výstava prací studentů FaVU VUT, které vznikly pod vedením prof. Vladimíra Špačka, jehož pobyt v Brně se uskutečnil v rámci rezidenčního programu Domu umění města Brna. Vladimír Špaček se zaměřuje na intermediální možnosti fotografického média, přičemž dlouhodobě rozvíjí svoje základní téma světla, prostoru a času ve fotografii. Dlouhodobě žije a pracuje v Německu a ve Švýcarsku, působilna univerzitě v Mohuči.

 

Pavlína Firic - Vesmír

v této práci se zabývám otázkou, čemu věřím. A tím je vesmír a spojení s ním, vesmír je totiž
cokoliv kolem nás i v nás, takže i příroda, jenž je mým bohem.
Ale také myšlenky, vzpomínky, mlhovina, planety, souhvězdí, černé díry...

A čemu věříte vy?
Na této výstavě můžete svou anonymní odpovědí přispět do právě vznikající knihy s názvem: Čemu věříte?
Na otázku se ptám se záměrem aby jste se zpřítomnili a zamysleli nad tím, zda máte ve své podstatě něco, do čeho můžete vložit sílu myšlenky a víry.

 

Adam Hejduk

Tento projekt pro zadní místnost G99 reflektuje mou snahu propojení světla a zvuku, ale tentokrát světlo, které se nachází v G99, což jsou velká okna, která už ve mně evokují dva reproduktory, zde se stává základem, z kterým já jako člověk vůbec nemanipuluji, jako v předchozích projektech, zde se světlem pracují jen teoretický a fyzicky pracuji jen se zvukem a kopírování výklenku okna, které jak už jsem uváděl, evokuje bedny reproduktorů, v podstatě do galerie zanáším jen mé přemýšlení o seskupení těchto dvou frekvencí (světlo,zvuk) a na divákovi je zda-li si převede mou myšlenku, po brnknutí na strun, procházející akustickým boxem do daného kontextu.
V tvorbě těchto akustických skříní mě velice baví myšlenka hry, kdy vlastně hlavní materiály jsou většinou využity jako podpůrné materiály (žíhaný drát a stretch folie), folie právě patří k tomu materiálu, který jsem používal a poživám v předešlém projektu, kde funguje jako přenašeč akustického tlaku na vibrace, které rozkmitávají zrcátko odrážející světelný paprsek, má stejnou funkci jako zvuková membrána u gramofonu.

OBRÁZKY

DOPROVODNÝ PROGRAM

SPONZOŘI

Dům umění města Brna Ministerstvo kultury Město Brno SPP

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT