MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Jiří Thýn
Hledání monumentu II
19.4. – 28.5.2017

Dům umění, Galerie Jaroslava Krále
Malinovského nám. 2, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vstupné: 80/40/20 Kč
Vernisáž: 18.4.2017

Kurátor: Marika Svobodová

Multimediální instalace představí nejnovější práci Jiřího Thýna, ve které se volně prolínají velkoformátové fotografie s autorským textem, s objekty a instalací. Název Hledání monumentu II odkazuje na loňský projekt Jiřího Thýna pro mezinárodní bienále umění Manifesta 11 ve švýcarském Curychu. Na základě zadání zapojit do výstavy člověka z mimouměleckého oboru zde Thýn spolupracoval s místní patoložkou a otevřel tím pro svoji tvorbu téma pomíjivosti a dočasnosti. Odvěké téma naplněné významy a symboly podrobuje Thýn svému vlastnímu zkoumání možností vyjádření symbolického obsahu prostřednictvím současné vizuality.
V Thýnově pojetí se fotografie vyděluje z klasického žánru fotografie a stává se současným vizuálním uměním. Zájem o tradiční analogovou černobílou fotografii, historii oboru a práci s experimentálními technikami fotografie propojuje Thýn s nefotografickými postupy a konceptuálním myšlením. Výsledný obraz je kontextuálním spojením různých úrovní uvažování o fotografii a současném umění.

Jiří Thýn absolvoval studium v Ateliéru fotografie na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Pavla Štecha a Ivana Pinkavy. Byl zakládajícím členem skupiny Ládví, která fungovala na bázi dobrovolné činnosti ve prospěch ochrany veřejného prostoru místního sídliště. Dvakrát byl mezi finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého.

OBRÁZKY

DOPROVODNÝ PROGRAM

18.4.2017 - Vernisáž
3.5.2017 - Komentovaná prohlídka
28.5.2017 - Workshop

TISKOVÁ ZPRÁVA POZVÁNKA FOTOGRAFIE

SPONZOŘI

Ministerstvo kultury Město Brno SPP

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Art+antiques Artmap.cz Artalk.cz Kam v Brně Artikl Kino Art

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT