MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Yuki Higashino & Elisabeth Kihlström
22.11. – 15.1.2017

Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99
Dominikánská 9, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vstupné: 80/40/20 Kč
Vernisáž: 21.11.2016

Kurátor: František Kowolowski, Lenka Sedláčková

Výstava švédské umělkyně Elisabeth Kihlström (1988) a Japonce Yuki Higashina (1984) navazuje na koncepci Galerie G99, založenou na prezentování mladých talentovaných autorů z České republiky i zahraničí. Autoři se potkali před čtyřmi lety ve Vídni a od té doby zde spolu žijí a tvoří – příležitostně fungují jako autorská dvojice, jindy tvoří svá díla samostatně, i když třeba v rámci jednoho výstavního projektu, jako je tomu v případě výstavy pro G99.

Yuki Higashino vystaví nové akrylové malby na plexiskle. Do prostorové hloubky převádí abstraktní malby pochybných autorů, jejichž fotografie si stáhl z internetu a ve photoshopu je převedl na cmykové rastry. Ironizuje tak současné bezduché epigonství gestických abstraktních maleb, jaké zdobí nemálo chodeb a kanceláří v institucích a na poloveřejných místech.

Ústředním tématem děl, která na výstavě prezentuje Elisabeth Kihlström, je fenomén mobilních telefonů, jež se v posledních letech stávají takřka součástí svých uživatelů – jsou prodloužením naší ruky a naší mysli, jsou nositelem našeho soukromého vnitřního prostoru, který skrze ně často neváháme otevírat na veřejnosti.

FB událost

OBRÁZKY

DOPROVODNÝ PROGRAM

TISKOVÁ ZPRÁVA POZVÁNKA

SPONZOŘI

Dům umění města Brna Ministerstvo kultury Město Brno SPP Austrian culture ministry

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

A2 Art+antiques Artmap.cz Artalk.cz Kam v Brně Artikl Kult Dnes Kino Art Brno Expat Centre

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT