MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Cold-Pressed, Low-Heat / virginorganicvegankosher
14.9. – 30.10.2016

Dům pánů z Kunštátu
Dominikánská 9, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vstupné: 80/40/20 Kč
Vernisáž: 13.9.2016

Kurátor: Daniela Dostálková, Linda Dostálková

Výstava se zabývá fenoménem kvality a jejího vnímání v kontextu současného umění.

Titul Cold-Pressed, Low-Heat (za studena lisovaný, balený při nízkých teplotách), odkazuje na specifickou kvalitu superpotraviny – kokosového oleje. Jedná se o tuk, který se pro své unikátní vlastnosti řadí k produktům se širokým spektrem vnitřního i vnějšího použití. Kokosový olej je synonymem zdravého životního stylu. Je panenský, organický, veganský a košer.

Autorky výstavní koncepce v úzké spolupráci s vyzvanými umělci Milanem Houserem (CZ), Stéphanie Lagarde (FR), Norou Turato (NL/HR), Kateřinou Šimáčkovou (CZ) a Danielem Walwinem (NL/UK) definují výslednou expozici. Jejich pozice je zde rolí spoluautora a zároveň zadavatele, ve snaze docílit komplexního sdělení divákovi za využití aktuálních výstavních mechanismů. Výstava zároveň komentuje současné tendence umělecké praxe, která směřuje k rozšíření hranic vlastního působení.

Daniela a Linda Dostálkovy se zabývají implikací formálních postupů příbuzných společenských oblastí v dalších souvislostech. Poskytují servis především galerijním institucím, umělcům či organizacím a napomáhají tak při spoluvytváření nových pojetí autonomních sociálních hybridních forem.

Výstava vzniká za podpory Velvyslanectví Nizozemského království v Praze.
Spolupráce na projektu: Moravské zemské muzeum, Etnografický ústav; a Fakulta výtvarných umění VUT v Brně

Vernisáž výstavy od 18 h - součástí bude performance Nory Turato. FB událost

Videopozvánku k výstavě naleznete na youtube

OBRÁZKY

DOPROVODNÝ PROGRAM

TISKOVÁ ZPRÁVA

SPONZOŘI

Dům umění města Brna Ministerstvo kultury Město Brno SPP Velvyslanectví Nizozemského království Moravské zemské muzeum v Brně Gran Moravia FaVU VUT v Brně Brno Expat Centre

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

A2 Art+antiques Artmap.cz Artalk.cz Kam v Brně Artikl Kult Dnes

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT