MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Rezidentní umělci na festivalu MEETING BRNO 2017

Na rezidenční pobyty v rámci Meeting Brno 2017 se přihlásilo přes sedmdesát zahraničních umělců. Porota složená ze zástupců festivalu Meeting Brno, Domu umění města Brna, Goethe Institutu a zahraničních partnerů, kterými jsou Adalbert Stifter Verein a Ackermann-Gemeinde, z nich vybrala tři hostující umělce - spisovatele, výtvarníka a herce.

ANNE HAHN

Německá spisovatelka a publicistka se narodila v roce 1966 v Magdeburgu, dnes žije v Berlíně. V roce 1989 uprchla z tehdejšího východního Německa, byla však zadržena na ázerbajdžánsko-íránské hranici a posléze strávila šest měsíců ve vězení jako politická vězeňkyně. Později vystudovala historii umění, dějiny a germanistiku na Humboldtově univerzitě v Berlíně.

JAKUB ŠIMČÍK

Výtvarný umělec Jakub Šimčík se narodil v roce 1984 v Ostravě, jeho rodina však brzy emigrovala do Švédska. Autor posléze přesídlil do Skotska, kde studoval fotografii na Glasgow School of Art, aby se nakonec usadil v Německu, kde mezi lety 2009 a 2013 vystudoval v ateliéru fotografie, videa a intermédií na Akademii výtvarných umění v Lipsku. Zde dnes žije a pracuje, a společně s Johannou Maxl vede interdisciplinárni platformu pro literaturu a umění Initiative Wort & Bild.

Během svého rezidentního pobytu v Brně představí Jakub Šimčík výstavní projekt zabývající se jeho osobní minulostí, v níž se spojuje zvláštní rodinná historie s emigrantskou zkušeností. Své téma hodlá i nadále rozvíjet – například pátráním v Archivu bezpečnostních složek sídlícím v Kanicích u Brna. Výstavu Jakuba Šimčíka budete moci zhlédnout v Galerii G99 Domu umění města Brna.

KRISTINA GÜNTHER-VIEWEG

Německá herečka, zpěvačka, hudebnice a recitátorka se narodila v roce 1977, dnes žije v Hagenu. Absolvovala hereckou školu v Berlíně-Charlottenburgu, po studiu debutovala rolí Markétky ve hře Urfaust v divadle Parchim. Na rezidentním pobytu v Brně se zapojí do příprav a posléze provedení interaktivní česko-německé divadelní hry Schauspiel, jejímž autorem je režisér Jiří Honzírek.

Kompletní informace na stránkách Meeting Brno.

 

ZPĚT