MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Brno AIR 2021 Open Call pro umělce a umělkyně žijící v Česku na rezidenční pobyt v Budapešti

Dům umění města Brna, Brno Artists in Residence a Budapest History Museum – Budapest Gallery vyhlašují výzvu k předkládání žádostí pro měsíční rezidenční pobyt v Budapešti. Pobyt je určen pro umělce žijící v České republice.

Budapest History Museum – Budapest Gallery Artist in Residence Program je zprostředkován partnerskými institucemi, se kterými Budapest Gallery dlouhodobě spolupracuje. Rezidence je v inspirativním a přátelském prostředí, stejně jako apartmán s ubytováním v centru města na náměstí Klauzál. Budapest Gallery má dvě budovy – Budapest Gallery a New Budapest Gallery.

Rezidence zahrnuje
– ubytování s ateliérem v centru města na náměstí Klauzál, vlastní pokoj s koupelnou a plně vybavenou sdílenou kuchyní;
– měsíční příspěvek ve výši 152 000 forintů (před zdaněním);
– networking v rámci maďarské umělecké scény;
– možnost darování díla do International Contemporary Collection of the Municipal Gallery;
– dopravu z vlakového či autobusového nádraží v Budapešti.

Termín rezidence
Rezidenční pobyt se uskuteční od 1. 5. – 30. 5. 2021

Jak se přihlásit
Přihláška musí obsahovat následující dokumenty (pouze v PDF)
– motivační dopis vysvětlující, proč se umělec do programu hlásí, co od něj očekává a na co by se chtěl zaměřit během residence (max. 3 000 znaků);
– stručný informativní životopis včetně kontaktu (max. 1 str.);
– portfolio (max. 10 MB).

Videa/filmy – doporučujeme poslat odkazy na webové stránky, stránku na Vimeo, youtube, etc. Neposílejte prosím video soubory.

Přihlášky se přijímají výhradně v angličtině a emailem, do 30. listopadu, 2020 (do 23:59) Do předmětu zprávy prosím uveďte "Open Call – Budapešť" a pošlete na brnoartistsinresidence@gmail.com

Výběr a zveřejnění výsledků:
O výběru rezidenta rozhodne na základě zaslaných přihlášek komise Domu umění města Brna s nezávislým odborníkem a komise Budapest History Museum – Budapest Gallery.
Komise si vyhrazuje právo odmítnout kterýkoli z podaných projektů bez odůvodnění svého rozhodnutí. Rozhodnutí komise je konečné a není možné se proti němu odvolat.
Výsledky budou zveřejněny do 21. prosince, 2020 na webových stránkách DUMB a na facebookových stránkách rezidencí: FB BAiR. Vybraný rezident bude informován e-mailem.
Další informace poskytne: Lucia Bergamaschi bair@dum-umeni.cz

* Rezidenční pobyt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky. Statutární město Brno finančně dotuje provoz Domu umění města Brna, příspěvkové organizace.
** Brno Artists in Residence si vyhrazuje právo v případě nutnosti, zejména v případech souvisejících s přijetím a dodržováním opatření zabraňujících šíření viru označovaného jako COVID-19, změnit nebo-li zrušit konání residence.

ZPĚT