MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Diskuse
BRNO A URBÁNNÍ EKONOMIE

Dům umění
Malinovského nám. 2, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vstupné: Zdarma

16.6.2016 18:00 – 19:00

Diskuse na téma BRNO A URBÁNNÍ EKONOMIE na pozadí návrhů osmi finalistů mezinárodní urbanistické soutěže na rozvoj současného brněnského nádraží a jeho okolí.

Hlavním hostem bude Paul Vincent Koch, mezinárodně uznávaný odborník na urbánní ekonomii a (re)development, díky němuž stojí v Praze Tančící dům nebo Zlatý Anděl. Pozvání přijal rovněž hlavní architekt společnosti Arch.Design Jaroslav Dokoupil, dlouhodobě zainteresovaný v přestavbě železničního uzlu Brno a brněnském územním plánu. Diskuse se povede na téma moderního rozvoje města, možnostech a potenciálu Brna a zákonitostech městské ekonomiky v souvislosti s plánovanou výstavbou v jižní části Brna a polohou nádraží.

Ing. arch. Jaroslav Dokoupil se od devadesátých let podílí na urbanistických studiích a územním plánu Brna, zpracovával také jednu z variant urbanistického řešení přestavby brněnského železničního uzlu. Mezi jeho realizace patří Brno Business Park nebo pavilony P a V na brněnském výstavišti.

Ir. Paul Vincent Koch MRE působil ve skupině ING jako country manager pro střední a východní Evropu zodpovědný za investice a development. Pod jeho vedením přivedlo na začátku devadesátých let ING do České republiky světově uznávané architekty – Franka O. Gehryho, Jeana Nouvela nebo Erika van Egeraata.

S Paulem Vincentem Kochem bude možnost po diskusi domluvit rozhovor.

Kontakt pro média: Igor Kovačević, 603 810 083, kovacevic@moba.name

OBRÁZKY

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT