MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Výtvarné studio online

15. 3. - 11. 4. 2021

Výstava Mladí přátelé výtvarného umění (1960–1995) v Domě pánů z Kunštátu připomíná aktivity spolku MPVU, který svým členům dával příležitost navštěvovat zájmové kroužky. Jedním z těchto kroužků bylo i Výtvarné studio mladých pod vedením výtvarníka Václava Houfa. Z velké části fungovalo jako místo, kde sami účastníci navrhovali témata k diskuzi, často o současném umění, a také zde mohli konzultovat své vlastní práce. Rádi bychom přenesli Výtvarné studio do současnosti a dali veřejnosti šanci nechat si alespoň online poradit ve své tvorbě od vybraných umělců z výstavy Tady a teď! v Domě umění. Napište nám na trantirkova@dum-umeni.cz a my vás propojíme, případně i poradíme s volbou, kdo pro vás bude vhodný. Zda Marta Fišerová Cwiklinski, Helena Lukášová, Jiří Suchánek, Šimon Kadlčák, Tomáš Plachký nebo INSTITUT INSTITUT?

Konzultace budou probíhat formou individuálních online schůzek.

Marta Fišerová Cwiklinski

Ve své práci se kriticky vztahuje k osobním a společenským zkušenostem. Vytváří instalace, jež jsou výsledkem podrobných zkoumání konkrétního tématu. Kromě umělecké činnosti se několik posledních let věnovala vlastní galerii Klubovna, kde zajišťovala dramaturgické a kurátorské vedení.

Helena Lukášová

Vystudovaná sochařka, která často využívá digitálních technologií k tvorbě multimediálních výstupů. Kromě toho je pedagožkou, designérkou a forenzní umělkyní.

Jiří Suchánek

Multimediální experimentátor, který pro své světelné, kinetické, robotické instalace komponuje hudbu a vyvíjí vlastní software. Mimo jiné se také zabývá tvorbou netradičních dotykových i bezdotykových hudebních nástrojů a experimentováním se senzory a programováním v hudební tvorbě.

Šimon Kadlčák

Formami neomezený autor, který se vedle vlastní umělecké praxe věnuje organizátorské a kurátorské činnosti, píše kritické texty nebo se podílí na fungování projektu ArtMap. Je spoluautorem knihy Atlas spontánního umění mapující díla uměleckých autodidaktů ve veřejném prostoru v ČR.

Tomáš Plachký

Absolvent Ateliéru malířství II místní Fakulty umění, kde i nadále působí v organizačním týmu Galerie FaVU. Kurátosky se podílí na chodu galerie SOLO Offspace. Jeho tvorba je rozkročena zejména mezi malbou a instalací, ale nebrání se ani experimentálním výletům k jiným formám.

INSTITUT INSTITUT

Intermediální skupina, která vznikla se záměrem podpory vzniku a prezentace individuálního a kolektivního díla

Tereza Sikorová je doktorandkou na katedře Teorie výtvarné a galerijní pedagogiky MUNI, herečkou, choreografkou, performerkou a mockumentaristkou.
Tomáš Moravanský je audiovizuální umělec, skladatel, choreograf, fotograf, filmař a v současnosti je doktorandem na FaVU v rámci katedry Teorií a dějin umění. Ve své práci se zaměřuje hlavně na politiku těla a tělesnosti ve vztahu k ideologickému prostoru.

OBRÁZKY

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT