MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Performance
Terén
NOVÉ SADY 4 – PASI MÄKELÄ: BLACK PIECE

Dům pánů z Kunštátu
Dominikánská 9, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h

13.8.2020 19:00 – 21:00

Black Piece představuje performativní propojení kosmické periferie, bezdomovectví na okrajích města a srážku kvantové fyziky s dobrovolným i nedobrovolným únikem ze společnosti. Black Piece ponouká k pohanství a snaží se dotknout temnějších vrstev v podloží známé civilizace. Navrací se k tanci městského butó.

Performance bude zahájena na nádvoří DPK a poté bude pokračovat dále do města. Součástí díla je také živá hudba Tomáše Vtípila.

Dílo vzniklo v koprodukci TERĒNu a Domu umění města Brna v rámci jeho letního programu.

 

Pasi Mäkelä (nar.1975)

Finský performer, hudebník a konceptuální umělec žijící v Praze. V letech 1998-2002 studoval na Turku Arts Academy ve Finsku, kde získal titul jako divadelní režisér a edukátor. Mezi jeho nejnovější práce patří sólo performance Walrus Vampire Show a několik projektů s jeho vlastní hudební/performance skupinou Sabotanic Garden, s pražskou hudební garage-gospel skupinou The Spermbankers a také práce v roli herce v pražském Studiu Hrdinů. Je dlouholetým členem finských divadelních komunit Reality Research Center a Circus Maximus.V letech 2012-2017 vystoupil se svou sólo fyzickou performance Tonttu na Slovensku, v Německu, Finsku, Švédsku, České republice, Rakousku a Spojených státech. S dalším dlouhodobým site-specific projektem “finské” butó s názvem Uuno Turhabuto (2004-2008) vystoupil ve Finsku, České republice i ve Francii. Butó je taneční forma performativního umění, kterou v druhé polovině 60. let v Japonsku vytvořili Tatsumi Hijikata a Kazuo Ono známí svým extrémním přístupem k tělesnému umění.

OBRÁZKY

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT