MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Týden veřejných dialogů s výtvarným uměním v Brně
Týden výtvarné kultury

Dům umění
Malinovského nám. 2, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vstupné: 0 - 100 Kč

14.3.2016 00:00 – 00:00

Již posedmé propojí Týden výtvarné kultury všechny brněnské kulturní instituce a připraví návštěvníkům bohatý program na cestě za poznáváním výtvarného umění. Vtermínu od 14. do 20. března 2016 budete moci navštívit množství výstav, vernisáží, přednášek, workshopů, galerijních animací i tvůrčích dílen. S výtvarným umění se v rámci Týdne výtvarné kultury potkáte v Brně prakticky na každém kroku a bude jen na vás, zda se ho rozhodnete jen vnímat či přímo tvořit.

Odborná veřejnost, ale i další zájemci o bližší problematiku výtvarného umění, pak budou moci navštívit tematicky zaměřenou konferenci. Součástí Týdne výtvarné kultury je již tradičně i výtvarná soutěž pro středoškoláky, jejíž vítězové budou vyhlášeni v rámci slavnostního zahájení. Novinkou loňského ročníku bylo programové zařazení akcí předcházejících Týdnu výtvarné kultury a akcí na něj navazujících. V tomto duchu se ponese i sedmý ročník a tudíž se všichni návštěvníci budou moci zúčastnit co nejrozsáhlejšího a nejrozmanitějšího pole výtvarných aktivit.

Tématem letošního ročníku je heslo napiš obraz. Spojovacím článkem akcí se stane hledání přesahů mezi výtvarným a slovesným vyjádřením.

PROGRAM V DOMĚ UMĚNÍ:

19.3.2016 14:00 – 17:00
Přepiš Housera!
Teče na mě rudá! Zrcadlím se v temnotě laku! Přijďte na výstavu Milana Housera a zkuste ji volně slovně interpretovat. Během odpoledne vznikne kolektivní textová verze Houserových děl.

OBRÁZKY

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT