MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

VAŠULKA KITCHEN BRNO uvádí
Michal Mitro: Edge of Chaos

Dům umění
Malinovského nám. 2, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h
Vstupné: zdarma

14.3.2019 18:00 – 20:00

Audiovizuální umělec Michal Mitro představí interaktivní no-input audio instalaci Edge of Chaos. A to vše v Kitchen i prakticky.

Michal Mitro (SK) je vizuální umělec, skladatel a performer, pracující v širokém spektru médií. Jeho východiska ve společensko-vědním prostředí mu umožňují zpochybňovat a vyvolávat diskuzi nad „status quo“ všeho „přirozeného“, „normálního“ a „tradičně správného“. Zaměřuje se na situace každodenního života a na práci s veřejností v jejím nejširším smyslu, tematizuje ji ve svých pracích a snaží se překonat imaginární propast mezi umělcem a publikem.

Michal Mitro studoval psychologii a sociologii v Brně, umění a zvuk v Austrálii a tradiční hudbu „karawitan“ v Indonézii, kde následně působil na několika rezidencích. Jeho videoartové práce byly prezentované mimo jiné na výstavách v Jižní Americe a Španělsku.

Edge of Chaos

Toto dílo je další praktickou ukázkou Mitrova zájmu o polouzavřené nebo soběstačné a re-generativní systémy v kombinaci se zkoumáním prostoru jako vyjadřovacím prostředkem. Čtyřnásobný no-input setup se skládá ze čtyř kondenzátorových mikrofonů zamířených na čtyři aktivní reproduktory. Vedení audio vstupu do jeho výstupu ad infinitum vytváří řetězec příčiny a následku, který vytváří okruh či smyčku.

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT