MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Vernisáž výstavy
Architektura zmocňující se prostoru: Alfred Neumann – život a dílo

Dům umění, Galerie Jaroslava Krále
Malinovského nám. 2, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h

10.5.2018 17:00 – 18:30

Architektura zmocňující se prostoru: Alfred Neumann – život a dílo je vůbec první výstavou o díle Alfreda Neumanna (1900–1968). Neumann začínal v 60. letech v Izraeli a jeho navýsost originální architektura stála stranou kánonu tzv. mezinárodního stylu tehdejší doby: vyhnul se funkcionalistickému a ortogonálnímu výrazu a rozhodl se pro geometrii mnohostěnů, u níž se tradiční architektonické zásady prolínají s novými výrazovými způsoby.

Díky jedinečným ukázkám jeho nejproslulejších staveb vnáší výstava světlo do Neumannovy expresivní architektury a metodologie designu. Vypráví různými prostředky o Neumannově architektuře a představuje dosud nezveřejněné fotografie, architektonické výkresy a modely ve velkém i menším měřítku, které byly zhotoveny zvlášť pro tuto příležitost.

V galerii budou zbudovány prostorové modely v životní velikosti podle Neumannových nejproslulejších projektů, takže návštěvníci jimi budou moci procházet a získávat vlastní autentický dojem z jeho architektonických geometrií a prostorů.

 

V den vernisáže se koná také Sympozium k poctě Alfreda Neumanna ve Vile Stiassni. Začátek v 9.30. Program symposia na stránkách Národního památkového ústavu.

 

OBRÁZKY

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT