MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Přednáška
Chris Hill
Dema Steiny a Woodyho Vašulkových ze 70. let a jejich performance osobních archivů

Dům umění
Malinovského nám. 2, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h

14.3.2018 16:00 – 17:00

Přednáška americké kurátorky a pedagožky Chris Hill se bude věnovat vybrané tvorbě Steiny a Woodyho Vašulkových, kteří patří k nevýraznějším průkopníkům elektronického videoartu. Jejich dílo ve svém celku vypovídá o vztahu umění, vědy a technologie, možnostech a limitech vědeckého výzkumu, roli umělců ve společnosti. 

Přednáška proběhne v rámci činnosti spolku Centrum umění nových médií – Vasulka Kitchen Brno a jeho začínající spolupráce s DuMB na projektu novomediálního archivu Vašulka Kitchen Brno. Přednáška se bude věnovat hlavně práci manželů Vašulkových a je přístupna široké veřejnosti.

Chris Hill, která studovala u Vašulkových na SUNY (State University of New York) v Buffalu v raných 80. letech, později byla také kurátorkou Surveying the First Decade, kolekce raných děl amerického video artu a alternativních médií (1996), na přednášce promluví o “dialozích s nástroji” v práci Vašulkových ze 70. a raných 80. let. Její příspěvek bude obsahovat útržky ze Steinina díla Violin Power, neustále se vyvíjejícího projektu, který byl předváděn nejprve s analogovými houslemi, později s MIDI ovládanými houslemi, a nyní obsahuje vzorky její práce z pěti dekád. Rovněž se bude v přednášce věnovat Woodyho dílu Art of Memory (1986), které odkazuje k jeho raným studiím filmu na FAMU a jeho pozdějšímu používání Rutt/Etra, nástroje se kterým “vykloubil” rámec videa a radikálně přispěl k rozlišování mezi celuloidovým filmem a elektronickým videem.

Přednáška proběhne v angličtině.

 

OBRÁZKY

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT