MENU VÝSTAVY PROGRAM KONTAKT ENGLISH

Marie Kratochvílová
Setkání nad knížkou

Dům umění
Malinovského nám. 2, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h

24.10.2017 18:00 – 20:00

Marie Kratochvílová

přátelské setkání u příležitosti vydání monografie,
hala Domu umění města Brna

V průběhu večera bude číst Marian Palla.

Knížka rekapituluje dílo fotografky Marie Kratochvílové (*1946). Fotografka patří k důležitým osobnostem kulturní obce města Brna. Její práce nebyla dosud větší měrou zveřejněna. Autorka aktivně tvořila zejména v průběhu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, kdy se věnovala výtvarné fotografii a dokumentaci děl místních umělců konceptuálního a akčního zaměření. Léta devadesátá pak strávila především v obětavé pedagogické práci jak pro brněnské studenty umění, tak pro adepty žurnalistiky a poté ve službě rektorátu Masarykovy univerzity.

Publikace se soustředí na vhled do autorsky orientovaného fotografického díla M. Kratochvílové, které svým charakterem souvisí více, než s paralelním vývojem československé fotografie, s dobovou progresivní volnou, výtvarnou tvorbou. Publikace také v neposlední řadě shrnuje dosavadní biografické a bibliografické údaje o autorce.

Monografii vydal Spolek přátel Domu umění města Brna, vznikla ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně, Muzeem umění Olomouc a Galerií Klatovy/Klenová, příspěvkové organizace Plzeňského kraje

Editace a texty: Pavel Vančát, Terezie Petišková

 

OBRÁZKY

PŘEDCHOZÍ

DALŠÍ

ZPĚT